fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

 421772-514-518

Mckinley MINAH I VT 26 BLUE DARK/

3.690,00 ден.
или на 3 рати без камата по 1.230,00 ден. со
Шифра на производ: 421772-514-518
  • 26
v
  • За возрасни
  • Унисекс
  • Сина
  • Полиестер
  • Ранци
  • Планински Спортови
  • McKinley

Mckinley MINAH I VT 26 е повеќенаменски планинарски ранец. Погоден е за еднодневни патувања. Главната преграда е пространа, а ранецот има и посебен преден џеб со патент и вграден заден дел. Ранецот има интегрирана покривка за дожд, јамки за прицврстување на столбови како и друга опрема.

 

Клучни карактеристики:

 

-повеќенаменски планинарски ранец

- погоден е за еднодневни патувања

- главната преграда е пространа

- ранецот има посебен преден џеб со патент и обложен заден дел

- опремен е со VENT технологија - со својот постојан воздушен простор помеѓу телото и ранецот, нуди максимална можност за вентилација низ претходно обликуваниот заден панел за максимална удобност и регулација на температурата за време на физички тешки активности на отворено

- функцијата H2O е дизајнирана да обезбеди компатибилност со сите модерни формулации за хидратација. Ваквите композиции овозможуваат трајно и лесно достапно снабдување со вода во секое време додека ранецот е на задната страна

- волумен: 26 l

- димензии: 53 x 29 x 18 cm

 

 

Можеби ќе ви се допаднат
20%
McKinley
3.390,00 ден.
4.290,00 ден.
20%
McKinley
3.390,00 ден.
4.290,00 ден.
19%
McKinley
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.