fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

 421770-626-654

Mckinley MINAH I VT 18 BLUE PETRO

2.790,00 ден.
или на 3 рати без камата по 930,00 ден. со
Шифра на производ: 421770-626-654
  • 18
v
  • За возрасни
  • Унисекс
  • Сина
  • Полиестер
  • Ранци
  • Планински Спортови
  • McKinley

McKinley Minah I VT 18 е сеопфатен планинарски ранец, погоден за повеќедневни тури. Главната преграда е доста пространа, ранецот има посебни џебови со патент на горната страна, два странични мрежасти џеба за шише за вода. Задниот дел кај грбот е поставен и тоа дава удобност и прозрачност. Има интегрирана навлака која го заштитува од дожд, трака со копче на кое може да се прикачат планинарски стапови или друга опрема, а исто така е компатибилен за користење меур за вода.

 

Клучни карактеристики:

 

- Сеопфатен ранец погоден за повеќедневни тури

- Пространа главна преграда

- Посебен џеб со патент на горната страна, два странични мрежасти џеба за шише за вода

- Задниот дел за грбот е поставен

- Опремен е со VENT технологија за подобра удобност и прозрачност

- Волумен: 18 л.

- Димензии: 48 см x 26 см x 16 см

- Тежина: 710 гр

 

 

 

Можеби ќе ви се допаднат
20%
McKinley
3.390,00 ден.
4.290,00 ден.
20%
McKinley
3.390,00 ден.
4.290,00 ден.
19%
McKinley
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.