fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

 421766-046-057

Mckinley MAKE II CT 65+10 VARIO ANTHR

7.390,00 ден.
или на 3 рати без камата по 2.463,00 ден. со
Шифра на производ: 421766-046-057
  • 65
v
  • За возрасни
  • Унисекс
  • Сива
  • 100% Полиестер
  • Ранци
  • Планински Спортови
  • McKinley

Со својата голема, лесно достапна главна преграда, интегрирана преграда за хидратација, појас за колкови и додатоци за душеци, ранецот Mckinley MAKE II CT 65+10 VARIO нуди повеќе од 65 l простор за вашата опрема. Исто така, располага со посебна долна преграда, надворешни џебови на растегнување и надворешни џебови со патент, како и џеб на фиксираниот појас на колковите. Лесната адаптација на сите должини на грбот, прилагодувањето и контролата на тежината за оптимална распределба по телото на корисникот и супериорната вентилација го прават системот за грб FiT VARIO® идеален систем за авантури со големи товари.

 

Клучни карактеристики:

 

- анатомски преформиран рез

- пристап до преграда сместена на дното на торбата

- абдоминален појас со џеб

- покривка за дожд

- брз пристап во внатрешноста на торбата

- волумен: 65 l

 

Можеби ќе ви се допаднат
20%
McKinley
3.390,00 ден.
4.290,00 ден.
20%
McKinley
3.390,00 ден.
4.290,00 ден.
19%
McKinley
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.