fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

 421762-315-057

Mckinley MAKE II CT 55+10 VARIO RED R

7.090,00 ден.
или на 3 рати без камата по 2.363,00 ден. со
Шифра на производ: 421762-315-057
  • 55
v
  • За возрасни
  • Унисекс
  • Бордо
  • 100% Полиестер
  • Ранци
  • Планински Спортови
  • McKinley

McKinley Make II CT 55+10 Vario е голем планинарски ранец погоден за повеќедневни тури. Има волумен од 55 литри, кој може по потреба да се прошири за дополнителни 10 литри.Дизајниран  е со повеќе прегради кои се лесно достапни.Има посебна преграда на дното.Опремен е со два странични џеба за шише за вода, џеб на страничниот појас и џеб на капакот на ранецот. Има прилагодлив, ергономски и прозрачен потпирач на грбот кој може индивидуално да се подесува.  Направен е со Fit Vario технологија. Има посебни странични траки за кои може да се закачат планинарски стапови или друга опрема. Има интегрирана навлака за заштита од дожд, исто така е соодветен за користење на меур за вода.

 

Клучни карактеристики:

 

 

- Поголем планинарски ранец погоден за повеќедневни тури

- Дизајниран со неколку прегради кои се лесно достапни

- Има ергономски прозрачен потпирач за грбот кој може индивидуално да се подесува

- Опремен е со Fit Vario технологија

- Има специјално странични траки за кои може да се закачат планинарски стапови и друга опрема

- Волумен: 55 л + 10 л

- Тежина: 1770 гр

 

Можеби ќе ви се допаднат
20%
McKinley
3.390,00 ден.
4.290,00 ден.
20%
McKinley
3.390,00 ден.
4.290,00 ден.
19%
McKinley
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.