fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

 421316-ORG

Mckinley CAMP KIDS I ORANGE

1.490,00 ден.
или на 3 рати без камата по 497,00 ден. со
Шифра на производ: 421316-ORG
  • Една големина
    UNIV.
v
  • За тинејџери (од 8-16 год.)
  • Унисекс
  • Портокалова
  • Алуминиум Синтетика
  • Кампинг столица
  • Планински Спортови
  • McKinley

Детскиот камперски стол за деца, од Mckinley, е специјално дизјниран за камперски авантури. Шармантниот стол беспрекорно ја спојува практичноста со забавата, нудејќи им на младите кампери удобно и пријатно искуство со авантурите на отворено. Столот обезбедува поддржувачко и пријатно искуство за седење, со удобните потпирачи за рацете. Истиот содржи пригоден држач за шише, што овозможува да се чува омилениот пијлок на дофат. Детскиот камперски стол е украсен со привлечна графика, што ја подобрува севкупната привлечност. Опремен е со специјално дизјнирана торба за носење, што обезбедува лесен транспорт и складирање. И покрај лесниот дизајн, содржи цврста челина рамка, која обезбедува стабилност и издржливост. Со димензии од 73 x 38 x 29 cm и тежина од само 1,73 kg, McKinley Camp Chair Kids I е совршена големина за млади кампери, постигнувајќи баланс помеѓу удобноста и преносливоста.

 

Клучни карактеристики:

 

-Дизајн погоден за деца

-Удобно седење со потпирач за рака

-Држач за шишиња

-Пренослива торба за носење

-Цврста челична рамка

-Димензии: 73 x 38 x 29 cm

-Тежина: 1.73kg

 

Можеби ќе ви се допаднат
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.