fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

 410550-315-057

Mckinley EDDA VT 38 VARIO RED RUST/BL

6.190,00 ден.
или на 3 рати без камата по 2.063,00 ден. со
Шифра на производ: 410550-315-057
  • 38
v
  • За возрасни
  • Унисекс
  • Бордо
  • 100% Полиестер
  • Ранци
  • Планински Спортови
  • McKinley

Mckinley EDDA VT 38 VARIO  е надворешен ранец кој, покрај главната преграда со брз пристап, има и многу други погодности, како што се пакет за хидратација, прекривка за дожд, јамки за прицврстување стапчиња и појас за половината со џеб. Исто така, има ленти за компресија и дополнителни надворешни и внатрешни џебови со патент. Ранецот е опремен и со VENT 2.0 VARIO® технологија.

 

Клучни карактеристики:

 

- прекривка за дожд

- VENT 2.0 VARIO®  систем за грб фокусиран на вентилација и мала тежина со постојан слободен простор помеѓу грбот и задниот дел од ранецот. Максимална вентилација по целиот грб за удобност и регулирање на температурата при физички тешки активности на отворено

- максимално оптоварување: 13,3 kg

- волумен: 38 l

- димензии: 61 x 33 x 23 cm

 

 

Можеби ќе ви се допаднат
20%
McKinley
3.390,00 ден.
4.290,00 ден.
20%
McKinley
3.390,00 ден.
4.290,00 ден.
19%
McKinley
4.990,00 ден.
6.190,00 ден.
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.