fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

 303132

Mckinley TREKKER COMFORT 5 I

4.990,00 ден.
или на 3 рати без камата по 1.663,00 ден. со
Шифра на производ: 303132
  • 195L
v
  • За возрасни
  • Унисекс
  • Сива
  • 70% Памук 30% Рециклиран полиестер
  • Вреќи за спиење
  • Кампување
  • McKinley

Вреќата за спиење Trekker Comfort 5 од McKINLEY Active Outdoor асортиманот е одлична за планинарење. Се закопчува со патент кој овозможува да се поврзат заедно две вреќи за спиење, има и цевка за протнување со патент заштита. Може да се спакува во компактна големина од 36 x 18 cm, со што ја прави многу лесна за транспорт.

 

Можеби ќе ви се допаднат
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.