fb_img
McKinley
i

Веќе 30 години McKinley е синоним за квалитетна опрема за планинарење, направена со најнови технологии. Сите производи се со висок квалитет, симболизирајќи длабока врска со природата. Како еден од водечките производители на опрема за планинарење, McKinley овозможува вистинско искуство со природата и се грижи со секое купување да ги добиете најдобрите производи. Производите на McKinley се ексклузивно достапни само во продавниците на Интерспорт.

 

Затвори

 233508-583-633

McKinley BRELLA BLUE LIGHT/BLUE PETRO

2.190,00 ден.
или на 3 рати без камата по 730,00 ден. со
Шифра на производ: 233508-583-633
  • Една големина
    UNIV.
v
  • За возрасни
  • Унисекс
  • Сина
  • Полиестер
  • Шатори
  • Планински Спортови
  • McKinley

Mckinley Brella е иновативно и разноврсно решение за сенка на плажа кое ги комбинира најдобрите карактеристики на чадор за сонце и шатор. Овој производ го редефинира комфортот на отворено, обезбедувајќи ви се-во-едно решение за заштита од сонце и ветер. Високиот фактор на заштита од сонце UPF 50, Brella ве штити од штетните UVA и UVB зраци, спречувајќи ја иритацијата на кожата и овозможува да уживате на отворено. Шаторот има водоотпорен под, што ја зголемува неговата разновидност и го прави погоден за разни поставувања, вклучувајќи кампување на плажа и излети покрај река. Со тежина од само 1,65kg, овој шатор е лесно пренослив, што го прави удобен и лесен додаток на надворешната опрема. Brella може да се постави брзо и без напор.

 

Клучни карактеристики:

 

-Двојна функционалност

-Сеопфатна заштита

-Висок фактор на заштита од сонце (UPF 50)

-Водоотпорен под

-Издржлива водоотпорност

-Компактен и пренослив

-Брзо и лесно поставување

-Водоотпорен рејтинг на подот: 3000 mm

-Водоотпорен рејтинг на горниот дел: 500 mm

-Димензии на пакетот: 105 x 4 cm

-Надворешни димензии: 140 x 80/180 cm

-Висина: 115cm

-Тежина: 1.65kg

 

Можеби ќе ви се допаднат
Провери го нашиот блог

Информирајте сè за сите новости.